Spring naar content
Docent verhaal
13 maart 2026

Eindexamenkandidaten presenteren hun profielwerkstukken tijdens PWS-avond

Ruim 600 bezoekers zagen dinsdagavond hoe de eindexamenkandidaten van havo en vwo hun profielwerkstukken (PWS) presenteerden. De jaarlijkse PWS-avond vormde de bekroning op maandenlang onderzoek en creatief werk.

Het profielwerkstuk is voor veel leerlingen het sluitstuk van hun middelbareschooltijd, naast het diploma natuurlijk, waar zij in mei voor gaan werken wanneer de centrale schriftelijke eindexamens starten. De avond bood niet alleen een podium voor onderzoekend leren en samenwerken, maar gaf ook een doorkijk naar de vaardigheden die nodig zijn in het vervolgonderwijs.

De avond werd geopend met twee bijzondere presentaties vanuit de kunstvakken. Bente en Eleonora (havo 5) presenteerden hun zelfgeschreven en prachtig geïllustreerde kinderboek. Na afloop hebben veel ouders dit leuke boek besteld. Robin verbaasde het publiek met een onderzoek naar mode en macht bij vrouwen tijdens de Franse Revolutie. Ook ontwierp zij een unieke, multifunctionele jurk die zowel lang als kort gedragen kan worden. Robin overweegt nu zelfs haar eigen galajurk te gaan ontwerpen.

Na de centrale opening verspreidde het publiek zich over de lokalen om de diverse onderzoeken in kleine groepen te bekijken. In de aula werden ook enkele profielwerkstukken tentoongesteld en konden de aanwezigen lekkere snacks en carnavalssokken kopen voor het goede doel Global Exploration, waarmee leerlingen dit jaar naar Indonesië (Java) gaan.

De geslaagde avond werd afgesloten met een borrel, waar ouders, docenten en leerlingen napraatten over de indrukwekkende resultaten.

Bekijk ook deze verhalen

bekijk alles bekijk alles

Geen verhalen gevonden.

samen talent ontwikkelen

Kennismaken

Niet gelijk solliciteren maar eerst even langs om de sfeer te proeven op het Zwijsen College? Laat hier je gegevens achter en we nemen zo snel mogelijk contact met je op.

Kennismaken

Naam